welnaPodstawową działalnością Spółki jest produkcja tkanin wełnianych i mieszankowych wełny z innymi rodzajami włókien. Produkowane są zarówno cienkie tkaniny czesankowe przeznaczone na ubrania, spodnie czy sukienki, jak i tkaniny grubsze wytwarzane technologią zgrzebną przeznaczone na płaszcze czy kurtki.
OLYMPUS DIGITAL CAMERAGłównym asortymentem Tomtexu są tkaniny płaszczowe z okrywą włókienną typu flausz i loden (nazwy handlowe tkanin z różną jakością okrywy włókiennej) oraz tkaniny kostiumowe. W sektorze tym Spółka osiągnęła dobrą pozycję i wysoką renomę, skutecznie konkurując z wyrobami pochodzenia zagranicznego (w tym włoskimi) i utrzymując współpracę z wieloma wymagającymi odbiorcami.

Spółka świadczy również usługi w zakresie przędzenia, tkania, barwienia oraz wykończenia tkanin. Oferta wyrobów Firmy skierowana jest do odbiorców o wysokich wymaganiach jakościowych i wzorniczych.

Tomtex S.A. dostarcza swoje wyroby głównie na rynek krajowy, do takich segmentów rynku jak: przedsiębiorstwa krawieckie produkujące odzież damską, męską i młodzieżową, hurtownie tkanin, sklepy detaliczne. Wyroby w około 80% sprzedawane są na podstawie umów zawieranych poprzez bezpośrednie kontakty handlowe (targi, wizyty u klientów i klientów w Spółce).